ETA 2117

Počet plotýnek
Příkon
2500 W

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• Plotýnka se rychle zahřeje.
    • jestliže je vařič v provozu a nebo po jeho vypnutí je těleso vařiče dosti rozpálené . Nelze jej uchopit a přemístit nebo s ním manipulovat. Musí se použít silnější kuchyňské rukavice. Je otázka, zda takové teplo vydrží kontakty vypínačů nebo kontrolky zapnutí vařiče.

Asi bych výrobek nedoporučila.

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• Jednoduchý elektrický vařič, dobře omyvatelný. Povrch je smaltovaný, takže v podstatě nezničitelný. Tento vařič mám již doma 15 let a jsem s nim spokojená, funguje bez jediné závady. Teď jsem si ho koupila i na chalupu.
    • Jedinou slabinou jsou regulační knoflíky, které nemají aretaci ve vypnuté poloze (úroveň 0). To má za následek snadné pootočení knoflíku (např. stačí zavadit hadrem při utírání stolu) a tím zapnutí vařiče! Proto doporučuji vařič po skončení vaření odpojit od sítě.

S vařičem jsem jinak spokojená, až na problémy snadného zapnutí. Musím však dodat, že jsem na našem trhu nenašla vařič, který by měl aretované knoflíky ve vypnuté poloze.

• , zakoupeno v KASA.cz

Už jsme Etu vařič měli, byli jsme spokojeni, denní provoz po dobu dva roky zvládal perfektně.

Barva
litinové
Počet plotýnek
Příkon
2500 W

Dvouplotýnkový smaltovaný vařič ETA 2117 93000. Uvařte si s chutí i v malé kuchyňce. Vařič má jednoduchou manipulaci a rychle reaguje na změnu teploty otáčením dvou knoflíků. Vařič má 2 plotýnky se smaltovaným povrchem a jednoduše ho budete udržovat. Světelná signalizace Vás upozorní, že je vařič v zapnutém stavu a teplota došla k maximu. vařič ETA 2117 93000 má litinové plotny o průměru  145 a 180 mm. příkon 2500 W 2 funkce signalizace litinové plotny průměr 145 a 180 mm

• plotynky se samy sepinaji bez otoceni knoflikem, proto musime porad vytahovat ze zasuvky

uz druhy varic a ma ten samy problem

• funguje bez problému

Koupila jsem tento vařič pro vaření v chalupářských podmínkách. Klasický dvouplotýnkový, celkem obyčejný vařič. Byl náležitě prověřen, vařilo se na něm stále. Bez jakéhokoli problému funguje už několik let, nemůžu si stěžovat.

• cokoli ohřát trvá strašně dlouho, po roce užívání se začaly drolit plotýnky, vařič se zahřívá celý, což starší vařiče téže značky nedělaly.

Vždycky jsem si vybírala spotřebiče této značky, a vždy byly perfektní. Proto jsem při koupi nového vařiče (starý vydržel asi 15 let) automaticky sáhla po stejné značce. CHYBA !
    Toto už není Eta, to je šmejd vyrobený v Číně a podle toho taky funguje. Ani na jedné plotýnce neodpovídá uvedený příkon a podle toho taky hřejí.

• dobře umyvatelný povrch
    • plotýnky se rychle zahřejí
    • méně kvalitní materiál plotýnek (litina), objevují se jemné prasklinky
    • vařič se celý rozpálí
    • smalt toho moc nevydrží, vysoké teploty způsobují, že kolem plotýnek praská a odlamuje se, starší obdobný model takový problém měl až po letech užívání (k čištění nepoužívám žádné agresivní ani abrazivní prostředky)
    • knoflík regulace teploty pravé plotýnky prasknul po dvou měsících používání
    • všeobecně horší zpracování než starší obdobné modely vařiče (odhaduji, že tento je vyroben v Číně a nebo alespoň některé jeho součásti); dva měsíce po koupi za běžné doporučené údržby vypadá, že byl užíván přinejmenším rok, máme také starší typ (koupený před 24 lety a užívaný denně), který kromě rezavějících plotýnek vypadá o něco lépe...

Pokud Vám nevadí drobnější vady na kráse a nepožadujete od svého vařiče dlouholetou výdrž, tento vařič se Vám jistě bude hodit. Zatím mi dobře slouží, ale pochybuji, že vydrží tak dlouho jako starší, kvalitnější modely.

Koupě ale lituji, očekávala jsem stejně kvalitní provedení jako u staršího modelu, bohužel se ETA zařadila mezi mnoho dalších firem, které se domnívají, že pokud budou spoléhat na levné materiály a zpracování, tak že nepoklesne poptávka po jejich výrobcích a naopak jim to zajistí vyšší či alespoň stejný zisk jako u starších modelů jejich výrobků.

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• Plotýnka se rychle zahřeje.

Asi bych výrobek nedoporučila.

• , zakoupeno v KASA.cz

• bytelná konstrukce
    • po použití se musí vytáhnout ze zásuvky, jinak se sám spouští a vypíná (konstrukční závada, respektive vlastnost společná všem)

nutnost neustále vytahovat ze zásuvky (uvedeno i v návodu) je velmi nepříjemná, proto bych výrobek nedoporučil

• Spolehlivý, dostatečný výkon
    • Brzy odchází plotýnky

Zpočátku jsem byl velmi spokojen s tímto vařičem, ale stejně jako u předešlého Sencoru 2250 mi odchází po 1,5 roce plotýnky na nadměrnou korozi a odlupují se i když ho používám pouze sezónně na chatě. Zřejmě dám na radu posledního prodejce a tentokrát koupím indukční.

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• kvalitni výrobek, materiál, provedení
    • nic mi tam nechybí,
    • zřetelné očíslování zapínacích ovladačů
    • nechybí světelná signalizace zapnutí ...

měl jsem možnost poznat vařič sencor - tam bylo zpracování zapínacích ovladačů hodně levné, nezřetelný popis, pochybné chování, ..., Tento vařič je určitě kvalitnější.